مقالات

مهمترین دلایل خرابی اسپیکر و باند که نمی دانستید!

خرید باند

دلایل خرابی اسپیکر و باند متأسفانه کم نیستند و به همین دلیل، شناخت این دلایل کمک می‌کند تا بدون مشکل بتوان از اسپیکر و باند استفاده کرد. اسپیکر و باند از جمله سیستم‌های صوتی پرطرفدار است که امروزه اکثر رانندگان به نصب آن تمایل نشان می‌دهند. البته اسپیکر و باند تنها مختص استفاده در خودرو نیست و در منزل، محل کار و مکان‌های دیگر هم استفاده از چنین تجهیزاتی را نمی‌توان نادیده گرفت. مهم نیست این سیستم چه ابعاد و اندازه‌ای دارد یا قدیمی و جدید است، به هر حال شما انتظار کارایی درست را دارید و باید با دلایل خرابی آن یک آشنایی هرچند اجمالی داشته باشید؛ به همین دلیل، ما در ادامه بیشتر در این مورد با شما کاربران عزیز صحبت خواهیم کرد.

 

خرید باند

 

خرید بلندگوی دستی با بالاترین کیفیت از اکو نوآهنگ: بلند گوی دستی

 

قطعی صدای باند

متأسفانه یکی از بدترین مشکلاتی که رانندگان خودروهای مختلف می‌توانند در مورد باند خود تجربه کنند، قطعی ناگهانی صدای باند است. دلایل زیادی وجود دارد و نمی‌توان تنها یک دلیل را مهم و کلیدی برشمرد. اولین و مهم‌ترین دلیل بدون شک، متصل نبود دوشاخه به سوکت برق است که برخی آن را جدی نمی‌گیرند.

زمانی هم پیش می‎آید که برق خودرو ممکن است عیب و ایراد خاصی داشته باشد و به همین دلیل، صدای باند به صورت ناگهانی قطع می‌شود، البته تمام ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چراکه سیم‌های باند شاید دچار آسیب دیدگی شده باشند و این یکی از دلایل مهم دیگری است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

بسیار دیده شده است که برخی از رانندگان عزیز خودروهای گوناگون، بلندگوها را به نادرستی متصل کرده‌اند و این مشکل به وجود آمده است و در پایان هم باید گفت که یکی دیگر از دلایل خرابی اسپیکر و باند ایجاد مشکل و عیب و ایراد در منبع تغذیه ورودی است.

 

خواندن  نحوه تنظیم اکو همراه برای مداحی

 

 

خش خش باند

دلایل خرابی اسپیکر و باند پسیو کم نیست که در این بین، دلایلی وجود دارد که باعث ایجاد صدای آزاردهنده خش خش باند هم می‌شوند که معمولاً به خاطر اتصال نادرست زمین این مشکل ممکن است به وجود آمده باشد و البته شما باید دقت کنید که سیم متصل به زمین در مجاورت کولر و بخاری خود واقع نشده باشد. این نکته را هم باید مدنظر قرار داد که آیا صدای نویز و خش خش از FM، AM، USB و CD که همگی منبع صدا هستند به گوش می رسید یا خیر. معمولاً خش خشی که از صدای رادیو می آید به خاطر سیم آنتن است که با جداکردن آنتن شاید مشکل برطرف شود و در شرایطی هم مشاهده می‌شود که داخل بلندگو دچار مشکل شده است و شما در این مواقع تنها کاری که می توانید بکنید این است که بلندگو را جدا کرده و سیم را عوض کنید یا اینکه آن‌ها را لحیم کنید. معمولاً زنجیره سیگنال هم ممکن است دلیلی برای خرابی باند باشد؛ زیرا جک یا دوشاخه متصل در این قسمت دچار مشکل و عیب و ایراد می‌شود و به خاطر شل شدن چک این چنین ایرادی ایجاد می شود که توصیه ما به شما این است به جایگزینی کانکتور بپردازید یا اینکه ساده ترین راه این است که از کابلی دیگر استفاده کنید.

 

خرید باند

 

خرید بلندگوی شیپوری با ارزان ترین قیمت از اکو نوآهنگ: بلندگوی شیپوری

قطع و وصلی صدای باند

معمولاً برخی برای مشکلی مانند قطع و وصلی صدای باند است که به دنبال دلایل خرابی اسپیکر و باند می‌گردند. سیم های بلندگو زمانی که شل باشند، احتمال بروز این مشکل هم وجود دارد. به همین دلیل است که ما همیشه توصیه می‌کنیم تا از افراد نصاب ماهر برای نصب بلندگوها باید استفاده کنید. دقت کنید که اگر در حین پخش سی دی این مشکل به وجود می آید، شما چاره ای ندارید جزء اینکه دفترچه راهنمای سی دی را مطالعه کنید. در شرایطی هم ممکن است از رادیویی باشد که بی سیم است و ممکن است که به خاطر قطعی سیستم الکتریکی خودرو این چنین مشکلی به وجود آمده باشد. در چنین شرایطی توصیه ما این است که از یک سرکوب کننده صدا در صورت لزوم استفاده کنید.

 

خواندن  معرفی انواع میکروفون یقه ای بلوتوثی

 

 

کم شدن صدای باند

متأسفانه یکی از رایج‌ترین خرابی‌هایی که انواع باند و اسپیکر کاربران را با آن روبرو می‌کنند، کم شدن صدا است. متأسفانه همان‌طور که گفته شد دلایل خرابی اسپیکر و باندکم نیستند و در این بین، اگر بخواهیم این دلایل را مورد بررسی قرار دهیم، به این صورت است که شاید منبع ورودی اشتباه تشخیص داده شده است یا سیگنال‌ها ولتاژ بسیار پایینی دارد. بهتر است بدانید که اگر سیم‌های بلندگو هم دچار قطعی و عیب و ایراد شده باشند که احتمال بروز چنین مشکلی قطعاً وجود دارد. داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ زیرا ممکن است بلندگوها خراب شده باشند و شما متوجه موضوع نباشید یا اینکه اتصالات درست نباشند و اگر سیم پاور هم زمین نشده باشد، احتمال وجود چنین مشکلی هم وجود دارد و در این بین، این موضوع را هم جدی بگیرید که شاید حالت ضدسرقت روشن شده است و صدای اسپیکر و باند کم شده است.

 

 

 

خاموش شدن اسپیکر به صورت ناگهانی

ممکن است زمانی که صدای باند اکتیو را افزایش می‌دهید با خاموش شدن ناگهانی روبرو شوید و به همین دلیل، وضعیت آزاردهنده‎ای را برای رانندگان به وجود می‌آورد. دلایل خرابی اسپیکر و باند هم به این شکل قطعاً کم نیست که این مشکل عمدتاً به آمپلی فایر مربوط است. شاید اگر دقت بیشتری داشته باشید، متوجه شوید که دینام دچار مشکل شده است که به آن تقویت کننده ولتاژ هم می‌گویند یا اینکه گیج‌های سیم به صورت نامناسب و نادرست نصب شده‌اند. دلیل دیگری هم که وجود دارد شاید قیمت برق خودرو با گرمای بیش از اندازه روبرو شده است.

 

خواندن  کاربردهای آمپلی فایر اهمی ولتی

خرید باند

 

خرید باند اکو با بهترین کیفیت از اکو نوآهنگ: باند اکو

شنیده نشدن صدا از اسپیکر

زمانی می‌رسد که شما تصور می‌کنید همه چیز به درستی تنظیم شده است ولی در واقعیت این چنین نیست. در این شرایط شما چاره‌ای ندارید جزء اینکه در ابتدا منبع برق را بررسی کنید که عمدتاً یکی از دلایل خرابی اسپیکر و باند به این صورت، ممکن است عدم اتصال درست به منبع برق باشد. در حالتی که چند اسپیکر  را مورد استفاده قرار می‌دهید شاید دکمه روشن شدن را انتخاب نکرده باشید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که شاید دلیل اصلی خرابی به خاطر خرابی و عیب و ایراد Receiver شما است. به همین دلیل، به همین دلیل باید به خرید یک Receiver دیگر بیندیشید.

 

 

 

سخن پایانی

در مورد دلایل خرابی اسپیکر و باندبه صورت مختصر ولی مفید با شما صحبت کردیم. به هر حال، باند و اسپیکر به دلیل اینکه کارایی زیادی دارد، ممکن است در مواقعی هم دچار خرابی و عیب و ایراد شوند و اگر بتوانید خرابی را برطرف کنید که قطعاً هزینه بالایی را لازم نیست برای خرید یک دستگاه جدید برآورد کنید. ولی اگر متوجه شوید که نیاز به خرید دستگاه جدید دارید، این سایت یعنی اکو نوآهنگ می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد؛ چراکه با کیفیت‌ترین سیستم‌های صوتی را تنها در این مجموعه می‌توانید با قیمت مناسب بیابید.

 

 

2 دیدگاه در “مهمترین دلایل خرابی اسپیکر و باند که نمی دانستید!

  1. خسرو گفت:

    سلام کار تعمیرات اسپیکر رو هم انجام میدین؟

    1. manager.kh گفت:

      سلام وقت بخیر اگر اسپیکر رو از خودمون تهیه کردین با کارشناسان تماس بگیرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *