مقالات

مقایسه آمپلی‌فایر دو کاناله و چهار کاناله

تفاوت بین آمپلی_فایر دو کاناله و چهار کاناله

چند نوع مختلف از دستگاه‌های خروجی وجود دارد که بلندگوها می‎‌توانند به آن‌ها متصل شوند. یکی آمپلی‌فایر دو کاناله و دیگری آمپلی‌فایر چهار کاناله است. در مقایسه آمپلی‌فایر دو کاناله و چهار کاناله، تفاوت اصلی این است که آمپلی‌فایر دو کاناله می‌تواند 2 بلندگو را به خود متصل کند و آمپلی‌فایر چهار کاناله می‌تواند 4 بلندگو را متصل کند. آمپلی‌فایر چهار کاناله در صورتی مناسب است که شما یک جفت بلندگو اضافی در پشت ماشین داشته باشید.

جدول مقایسه مقایسه آمپلی‌فایر دو کاناله و چهار کاناله

 

معیار مقایسه بر اساس: آمپلی‌فایر چهار کاناله آمپلی‌فایر دو کاناله
تعداد کانال‌ها 4 کانال 2 کانال
انعطاف‌پذیری در پیکربندی بلندگو انعطاف‌پذیری بیشتر برای تنظیمات مختلف مناسب برای تنظیم استریو
توان خروجی توزیع برق در 4 کانال توزیع برق بین 2 کانال
مقیاس پذیری سیستم برای سیستم‌های بزرگ مناسب برای سیستم‌های کوچک
ویژگی‌های متقاطع پیشرفته پایه
بلندگو امپدانس دست زدن همه کاره در دست زدن به امپدانس‌های مختلف دسته امپدانس سخنران خاص
هزینه گران‌تر است مقرون به‌صرفه است
فضای مورد نیاز فضای بزرگ فضای کوچکتر
سهولت نصب ممکن است برای نصب به متخصص نیاز داشته باشد نصب آن برای تنظیمات اساسی ساده است

آمپلی‌فایر دو کاناله چیست؟

معایب استفاده از آمپلی_فایر چهار کاناله

آمپلی‌فایر دو کاناله، سیگنال ورودی از پخش‌ کننده‌هایی مانند سی‌دی، تیونر و… را می‌گیرد و آن را تقویت می‌کند. سپس سیگنال تقویت شده را به دو خروجی ارسال می‌کند که به بلندگوهای شما متصل هستند. امپلی‌فایر دو کاناله بخش مهمی از هر راه‌اندازی Hi-Fi است. آن‌ها سیگنال صوتی مورد استفاده توسط بلندگوها را برای تولید صدا تقویت می‌کنند. آمپلی‌فایر دو کاناله می‌تواند یک راه‌حل ایده‌آل برای هر نوع بلندگو (به‌جز بلندگوهای بزرگ)، به دلیل قابلیت‌های قدرت پایین‌تر نسبت به اکثر تقویت‌ کننده‌های چهار کاناله باشد.

مزایای استفاده از آمپلی‌فایر دو کاناله

 • اندازه مناسب
  سادگی در نصب
  قیمت مناسب
  انعطاف‌پذیری
  عملکرد منحصربه‌فرد

معایب استفاده از آمپلی‌فایر دو کاناله

 • قدرت محدود
  نمی‌توان کانال‌های گیرنده را با هم پل کرد

خرید اکو آمپلی فایر با کیفیت از اکونوآهنگ : خرید اکوآمپلی فایر 

آمپلی‌فایر چهار کاناله چیست؟

مزایای استفاده از آمپلی_فایر چهار کاناله

آمپلی‌فایر چهار کاناله محبوب برای کسانی است که سروصدای زیادی را دوست دارند. آمپلی‌فایر چهار کاناله، یک تقویت کننده با 2 ورودی برای 4 بلندگو، تنها با یک مجموعه از خروجی است. برای اتصال 4 بلندگوی خود به این آمپلی‌فایر، شما نیاز به یک سیم بلندگو از هر مجموعه ورودی به مجموعه خروجی نیاز دارید.

مزایای استفاده از آمپلی‌فایر چهار کاناله

 • لذت گوش دادن
  قیمت مقرون‌به‌صرفه
  جایگزین قدرتمند برای دستگاه پخش خودرو
  بلندگوهای ارتقا یافته
  بهبود عملکرد کلی سیستم

معایب استفاده از آمپلی‌فایر چهار کاناله

 • سروصداها در هنگام پخش موسیقی
  ناتوانی در ساپورت کردن تمام بلندگوها

خرید اکو همراه با کیفیت از اکونوآهنگ : خرید اکو همراه

تفاوت بین آمپلی‌فایر دو کاناله و چهار کاناله

اکوآمپلی فایر دو کاناله

آمپلی‌فایر دو کاناله و چهار کاناله در نحوه عملکرد متفاوت هستند. چیزهای زیادی وجود دارد که این دو محصول را از هم متمایز می‌کند. در اینجا قرار است با 5 مورد از این تفاوت‌ها آشنا شویم:

خروجی برق

آمپلی‌فایر دو کاناله می‌تواند خروجی قدرت بیشتری نسبت به آمپلی‌فایر چهار کاناله داشته باشد. به این دلیل که یک طرف اضافی برای بیرون کشیدن قدرت بیشتر از طریق سیم‌کشی سیگنال preamp خود دارد. به‌طور کلی آمپلی‌فایر دو کاناله معمولا واحدهای خروجی بیشتری دارند حتی اگر مونو باشد.

عملکرد

یک آمپلی‌فایر دو کاناله برای تامین انرژی یک جفت بلندگو بهتر است؛ همچنین برای یک پخش کننده mp3 با کمک ویژگی ورودی کمکی AUX مناسب است. استفاده از یک آمپلی‌فایر دو کاناله برای یک ساب ووفر و بلندگوهای عقب در یک سیستم صورتی مناسب است. از طرفی دیگر آمپلی‌فایر چهار کاناله معمولا با کانال‌های Bridgeable نصب می‌شود و همین آمپلی‌فایر چهار کاناله را به یک انتخاب همه‌کاره تبدیل می‌کند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه نیز نقش مهمی در عملکرد آمپلی‌فایر دارد. در این مورد، آمپلی‌فایر چهار کاناله بهتر است؛ زیرا با یک فیلتر غول‌پیکر یا خازن‌های صاف کننده ساخته شده است. به عبارت ساده، طراحی مدار داخلی آمپلی‌فایر چهار کاناله باعث می‌شود که آن‌ها از منبع تغذیه خود بهتر مراقبت کنند، بنابراین می‌توانند سر و صدای کمتری در بلندگوهای خود ایجاد کنند.

قیمت

قیمت آمپلی‌فایر دو کاناله معمولا کمتر از چهار کاناله است، زیرا ظرفیت کمتری برای کنترل قدرت بیشتر دارد. این بدان معنا نیست که آمپلی‌فایر چهار کاناله گران هستند، اما به‌طور کلی، آن‌ها کمی بیشتر از آمپلی‌فایر دو کاناله هزینه می‌کنند.

سخن پایانی

آمپلی‌فایر ایده‌آل برای ماشین شما بستگی به تعداد ساب ووفر، بلندگوهای شما و وات آن‌ها دارد. هر کانال در آمپلی‌فایر می‌تواند به یک ساب ووفر و یک بلندگو متصل شود. اگر دو بلندگوی جلویی با خروجی بالا دارید، یک آمپلی‌فایر دو کاناله ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد. با این حال، اگر شما یک جفت بلندگو اضافی در عقب ماشین دارید، استفاده از آمپلی‌فایر چهارکاناله قابل اجراتر خواهد بود. به این ترتیب، شما می‌توانید از بلندگوهای عقب و جلو و زیر استفاده کنید و کیفیت صدای خوبی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید آمپلی فایر دوگانه و چهارگانه می‌توانید با کارشناسان ما در اکونوآهنگ تماس بگیرید.

 مقالات مرتبط 

کاملترین راهنمای خرید اکو آمپلی فایر اهمی ولتی

کاربردهای آمپلی فایر اهمی ولتی

کاربردهای آمپلی فایرها در صنعت موسیقی

خواندن  آموزش کار با میکسر صدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *