مقالات

کاربردهای آمپلی فایر اهمی ولتی

آمپلی فایر اهمی ولتی

با پیشرفت تکنولوژی، سیستم‌های مرتبط با پخش صدا نیز توسعه یافته و پیشرفته‌تر شده‌اند. اگر نگاهی به سیستم‌های صوتی قدیمی بیندازید، خواهید فهمید که از نظر کیفی و قدرت صدا اصلا با سیستم‌های امروزی قابل مقایسه نیستند. علاوه‌بر بلندگوهای پیشرفته، آمپلی فایرهای اهمی ولتی نیز ساخته شده‌اند که می‌توانند کیفیت و قدرت صدای ورودی را افزایش دهند. در این مقاله با ویژگی‌ها و کاربردهای آمپلی فایر اهمی ولتی که نسل جدیدی از تقویت‌کننده‌ها هستند، بیشتر آشنا خواهید شد.

آمپلی فایر اهمی ولتی چیست؟

آمپلی فایر اهمی ولتی

آمپلی فایر اهمی ولتی نسل جدیدی از تقویت‌کننده‌ها است که چند سالی است سازندگان لوازم دیجیتالی و صوتی موفق به ساخت آن شده‌اند. این نوع از آمپلی فایرها، نسبت به انواع دیگر محبوب‌تر بوده و کارآیی بیشتری دارند. به طور کلی آمپلی فایر در هر نوعی که باشد، در یک سیستم صوتی باعث تقویت صدا و افزایش کیفیت آن می‌شود. به همین دلیل است که بلندگوها یا اسپیکرها را با کابل‌های ارتباطی به آمپلی فایر وصل می‌کنند.

آمپلی فایر اهمی ولتی، به‌عنوان یک واسطه بین بلندگو و باند قرار می‌گیرد و سیگنال‌ها را قبل‌از اینکه از بلندگو به باند برسد، تقویت کرده و حجم آن‌ها را بیشتر می‌کند. تفاوت ویژه آمپلی فایر اهمی ولتی با سایر نمونه‌ها در این است که این نوع از تقویت کننده یک ترانس مچینگ در مدار اتصال خود دارد. همچنین شبکه کراس اوور نیز از قطعات حیاتی در آمپلی فایر اهمی ولتی است.

ویژگی آمپلی فایر اهمی ولتی چیست؟

خرید آمپلی فایر اهمی ولتی

آمپلی فایر اهمی ولتی قطعات و مدار پیچیده‌تری دارد که آن را از سایر نمونه‌ها متمایز کرده ‌است. برخی از ویژگی‌های این تقویت کننده در ادامه آورده شده ‌است:

 • امکان نصب بلندگو به آمپلی فایر اهمی ولتی

در موارد زیادی لازم است به غیراز سیستم صوتی، صدا از بلندگو نیز پخش صوت. در این شرایط می‌توان بلندگو را به آمپلی فایر اهمی ولتی وصل کرد تا صدای بلندتر و واضح‌تری شنیده شود‌.

 • تعداد خروجی‌های آمپلی فایر اهمی ولتی محدود است

در مدل‌های مختلف آمپلی فایر اهمی ولتی، می‌توان تعداد متغیری از خروجی‌ها را مشاهده کرد. قبل از انتخاب این تقویت کننده باید بنابر نیازتان تصمیم‌گیری کنید که کدام مدل را بخرید.

 • امکان اتصال فیزیکی و غیرفیزیکی به منبع صدا

در بسیاری از مدل‌های آمپلی فایر اهمی ولتی می‌توانید آن را به بلوتوث، رم یا فلش متصل کرده و فایل صوتی خود را پخش کنید.

 • رک‌مونت بودن آمپلی فایر اهمی ولتی

اغلب مدل‌های آمپلی فایر اهمی ولتی رک‌مونت هستند. در بسیاری از موارد، کاربران برای سرور و سایر سیستم‌های خود رک تهیه می‌کنند و تمایل دارند که تمامی وسایل مرتبط با پخش در یک مکان باشند تا مدیریت و مراقبت از آن‌ها راحت‌تر باشد. با کمک رک‌مونت بودن آمپلی فایر، طول عمر دستگاه و بهره‌وری آن نیز بیشتر می‌شود، چراکه در محیطی با شرایط نگهداری ویژه، قرار می‌گیرد.

 • یکپارچه‌سازی آمپلی فایرهای اهمی ولتی

اگر در یک محیطی به چند آمپلی فایر نیاز داشته باشید ولی نتوانید از عهده مدیریت آن‌ها برآیید، با کمک ویژگی یکپارچه کردن تقویت‌کننده‌ها می‌توانید سیستم پخش را مدیریت کنید. برای این‌کار، لازم است یک آمپلی را به‌عنوان دستگاه اصلی تعیین کنید و بقیه باید طبق تنظیمات آن عمل کنند. در آمپلی فایرهای اهمی ولتی پورت‌های ورودی و خروجی Line-in , Line-out، این تنظیمات را پشتیبانی می‌کنند.

قابلیت اکو و اکولایزر در آمپلی فایر اهمی ولتی 

در بعضی از مدل‌های آمپلی فایر اهمی ولتی می‌توان یک دامنه فرکانسی برای تقویت صدای ورودی تنظیم کرد که به آن اکولایزر می‌گویند. با این امکان می‌توانید صدا را به دل‌خواه خودتان تضعیف یا تقویت کنید.

در مورد اکو نیز باید گفت که آمپلی فایرهای اهمی ولتی امکان پخش صدا به صورت اکو را دارند. این قابلیت بیشتر در مناسبات مذهبی یا مساجد کاربرد دارد. برای این‌کار کافیست اکو را در آمپلی روشن کنید تا صدای پخش شده به صورت اکو شنیده شود.

کاربرد آمپلی فایر اهمی ولتی 

خرید آمپلی فایر اهمی ولتی

شاید عده‌ای تصور کنند که برای پخش صدای بلند و حجیم می‌توان از بلندگوهای پیشرفته یا اسپیکرهای پرقدرت استفاده کرد و نیازی به خرید آمپلی فایر نیست. ذکر این مورد لازم است که آمپلی فایر تنها صدا را بلندتر نمی‌کند، بلکه کیفیت آن را نیز افزایش می‌دهد. پس به‌جای هزینه‌های گزاف برای بلندگوهای سرسام‌آور، بهتر است آمپلی فایر را تهیه کنید. به طور کلی از آمپلی فایر اهمی ولتی برای پخش صدای حجیم و با کیفیت در اماکن زیر استفاده می‌شود:

 • تالارها
 • رستوران‌ها
 • کافی شاپ‌ها
 • مسجد و هیئت‌ها
 • مدارس
 • فروشگاه‌ها
 • پارک‌ها
 • باشگاه‌ها
 • فرودگاه‌ها
 • بانک‌ها
 • ایستگاه‌های مترو
 • خودروهای شخصی

مصرف‌کننده‌ها می‌توانند مدل‌های مختلف آمپلی فایرها را که در بازار موجود است، مشاهده کرده و بنابر نیازشان آن‌ها را تهیه کنند. قابلیت‌های همه آمپلی‌ها باهم یکسان نیست و برخی از آن‌ها پیشرفته‌تر هستند.

سخن پایانی

ویژگی‌ها و کاربردهای آمپلی فایر اهمی ولتی نشان داد که این تقویت‌کننده صدا می‌تواند نقش زیادی در کیفیت برگزاری مراسمات شادی و عزا داشته ‌باشد‌. آمپلی‌هایی که قابلیت یکپارچه‌سازی، اکولایزر و اتصال بی‌سیم را دارند، در میان مصرف‌کننده‌ها محبوب‌تر بوده و تقاضا خرید آمپلی فایر اهمی ولتی بیشتر است. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره آمپلی فایر اهمی ولتی دارید با تیم اکونو آهنگ درتماس باشید.

مقالات مرتبط

نقش آمپلی فایر در تقویت صدا

کاربردهای آمپلی فایر در صنعت موسیقی

 

خواندن  تفاوت آمپلی فایر اهمی و ولتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *