مقالات

نحوه تنظیم اکو همراه برای مداحی

مزایا اکونو آهنگ

برای طراحی یک سیستم صوتی مداحی باید از تجهیزات مختلفی استفاده شود. یکی از تجهیزاتی که می‌تواند یک مداح کمک کند تا کیفیت صدای خود را افزایش داده و مداحی او مورد توجه قرار گیرد استفاده از اکو همراه یا باند پرتابل است. این باندها می‌توانند گزینه مناسبی برای هر مداح در هر مراسمی با فضاهای مشخص باشند. زمانی که شما اکو همراه را خریداری می‌کنید باید با نحوه تنظیم آن آشنا باشید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن داشته باشید. ما در این مطلب از اکو نوآهنگ سعی داریم اطلاعاتی درباره نحوه تنظیم اکو همراه برای شما مطرح کنیم. با ما همراه شوید.

تجهیزات دستگاه اکوهمراه

قیمت اکونو آهنگ

 

دستگاه‌های اکو همراه با سایزهای مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام از آنها از ویژگی‌ها و امکانات گوناگونی برخوردار هستند. برخی از تجهیزات این دستگاه شامل موارد زیر می‌شوند:

مجهز به دستگاه ضبط و پخش با فرمت MP3

اگر یک دستگاه همراه مجهز به دستگاه ضبط و پخش با فرمت ام‌پی‌تری باشد به راحتی می‌توانید با استفاده از این قابلیت فایل‌های ضبط شده را با استفاده از آن با کیفیت بالا پخش کنید.

مجهز به کلید Delete

اگر نیاز داشته باشید که فایل‌های ضبط شده یا فایل‌های موجود در فلش مموری را با استفاده از دستگاه اکو همراه حذف کنید، می‌توانید از کلید دلیت استفاده کنید.

مجهز به شارژ هوشمند

دستگاه‌های اکو همراه مجهز به شارژ هوشمند هستند و بدون نیاز به قطع و وصل می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. زمانی که این دستگاه در حال شارژ باشد دو رنگ قرمز و سبز نشانه داشتن و یا عدم شارژ دستگاه هستند.

مجهز به ورودی AUX

شاید در یک مراسم نیاز باشد پیش از برگزاری مداحی از ورودی AUX برای پخش فایل‌های مختلف استفاده کنید. دستگاه‌های اکو همراه این قابلیت را دارند تا کار را برای مداحی شما آسان کنند.

مجهز به آمپلی فایر استریو

دستگاه‌های اکو همراه که دارای اکو آمپلی فایر استریو هستند، می‌تواند با قدرت و کیفیت بسیار بالایی فایل‌ها را پخش کنند. یک مداح می‌تواند از این قابلیت با ولوم کنترل جدا هم استفاده کند.

آموزش کار با اکو همراه

برای کار با دستگاه اکو همراه باید با تنظیم آن آشنا باشید. این دستگاه که اجزای مختلفی تشکیل می‌شود حتماً نیاز به شناخت و آگاهی کامل دارد. در زیر نکات لازم برای تنظیم بیان می‌شوند:

ولوم میکروفن یکMIC1

خرید اکونو آهنگ

در دستگاه‌های اکو همراه ولوم میکروفون برای کنترل حجم صدای ورودی میکروفون استفاده می‌شود. تفاوتی ندارد که میکروفون با سیم و یا بدون سیم به دستگاه وصل شود و به همین ولوم می‌توانید حجم صدای آن را کنترل کنید.

ولوم تکرار Repeat

برای تکرارهای افکت اکو باید از کلید ریپیت یا همان تکرار استفاده کنید. اگر ولوم تکرار به سمت راست بچرخد تعداد تکرارها بیشتر شده و اگر به سمت چپ آن را بچرخانید تعداد تکرار را کمتر خواهید کرد.

ولوم تأخیر Delay

از ولوم تاخیر برای کنترل زمان تاخیر بین تکرارها استفاده می‌شود. برای استفاده از این ولوم کافی است آن را به سمت راست بچرخانید تا زمان بین تکرارها بیشتر شود. اگر بخواهید زمان بین تکرارها را کمتر کنید باید آن را به سمت چپ بچرخانید.

ولوم کنترل صدای زیر Treble

کنترل صدای زیر برای یک مداح اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر بخواهید این صدا را کنترل کنید می‌توانید از ولوم کنترل صدای زیر استفاده کرده و آن را به سمت راست بچرخانید. با این کار صدا با حالت تیزتر پخش می‌شود.

ولوم کنترل صدای بم Bass

برای ایجاد صدای بم در مداحی می‌توانید از ولوم کنترل صدای بم استفاده کنید. اگر این ولوم به سمت راست چرخیده شود صدای دستگاه با حالت بم‌تر و با بیس بیشتر پخش می‌شود.

ولوم کنترل بلندگوی خارجی/صدای USB/AUX

یکی دیگر از ولوم‌هایی که دردستگاه‌های اکو همراه وجود دارد ولوم کنترل بلندگوی خارجی است. برای کنترل بلندگوی خارجی یا پخش کننده می‌توانید از این ولوم استفاده کنید. این ولوم برای کنترل حجم صدای ورودی که توسط AUX ایجاد می‌شود هم اهمیت زیادی دارد. زمانی که منابع صوتی مانند ضبط صوت، رادیو یا دیگر وسایل به این ورودی متصل شوند، می‌توانید صدای آن را توسط این ولوم کنترل کنید.

جک ورودی میکروفن یکMIC1

این ولوم را باید همزمان با ولوم اولی که برایتان توضیح دادیم استفاده کنید.

جک ورودی سیگنال صوتی AUX

این جک برای اتصال منابع صوتی مختلف به دستگاه اکو همراه استفاده می‌شود.

کلید برگشت به عقب change folder/previous or backward

این کلید به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک فایل را به عقب برگردانید یا با فشردن نگه داشتن آن به مدت ۳ ثانیه به عقب بازمی‌گردد.

کلیدپخش و توقف پخش و ضبط صدا Play & pause & Record

این کلید هم یک مداح کمک می‌کند که برای پخش یا توقف فایل‌های مختلف از آن استفاده کند. اگر این کلید را به مدت ۳ ثانیه فشار دهید، می‌توانید صدای ورودی را ضبط کنید و با فشردن مجدد آن فایل را ذخیره می‌کند.

کلیدرفتن به جلو Next or Forward/Change folder

برای استفاده از این کلید کافی است آن را فشار دهید تا با فشردن و نگه داشتن آن به مدت ۳ ثانیه یک فولدر به جلو برود. در صورتی که این کلیپ به مدت طولانی فشار داده شود باعث می‌شود که صدای آن به حداکثر برسد.

درگاه ورودی یو اس بی USB Port

اکونو آهنگ

از این درگاه می‌توان برای اتصال انواع حافظه‌هایی که روی دستگاه وجود دارد استفاده کرد.

نمایشگر شارژرLED Charge(Charging=red & Full charge=green)

قابلیت شارژر هوشمند در برخی از دستگاه‌های اکو همراه وجود دارد. انواع مختلفی که دارای شارژر هوشمند هستند به صورت قطره‌ای باتری را شارژ می‌کنند که باعث افزایش طول عمر باتری نیز می‌شود. اگر یک دستگاه اکو همراه شامل این قابلیت باشد، می‌توانید در نمایشگر آن میزان شارژ دستگاه را مشاهده کنید. زمانی که شارژ دستگاه کامل شود ال ای دی آن سبز شده و جریان شارژ به صورت ثابت باقی می‌ماند.

نمایشگر روشن و خاموش بودن دستگاهLED Power

نمایشگر به شما کمک می‌کند تا روشن یا خاموش بودن دستگاه را متوجه شوید.

کلید روشن و خاموش Power

ساده‌ترین کلید دستگاه هم که کلید پاور نام دارد برای خاموش و روشن کردن آن استفاده می‌شود.

چشمی کنترلIR Remote

اگر اکو همراه دارای ریموت باشد در زمان استفاده از ریموت باید آن را در راستای چشمی قرار دهید.

جک بلندگوی خارجی یا اضافی دستگاه اکوهمراه یا باند پرتابلEXT Speaker

در برخی از دستگاه‌های اکو همراه جک بلندگوی خارجی یا اضافی وجود دارد که در پشت دستگاه قرار می‌گیرند و برای اتصال یک باند اضافی مناسب هستند.

سخن پایانی

ما در این مطلب ولوم‌های مختلف دستگاه اکو همراه را برای یک مداح مشخص کردیم تا شما به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید. با استفاده از این ولوم‌ها کیفیت صدای شما بهتر می‌شود. پیش از اینکه یک مداح بخواهد مراسم خود را آغاز کند باید ابتدا دستگاه صوتی خود را تنظیم کرده تا بهترین شرایط برای مداحی او آغاز شود. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره تنظیم اکو همراه برای مداحی دارید با تیم اکونو آهنگ درتماس باشید.

خواندن  آیا بلندگوهای سقفی مناسب برای استفاده در منازل و فضاهای تجاری هستند؟

1 دیدگاه در “نحوه تنظیم اکو همراه برای مداحی

  1. علی گفت:

    سلام ما باید چه باندی(اکتیو یا پسیو) رو وصل کنیم؟
    با چه سیمی اکو همراه رو به باند وصل کنیم؟
    باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *