مقالات

آیا بلندگو سقفی به آمپلی فایر نیاز دارد؟

بلندگو سقفی با آمپلی فایر

از جمله سوالات رایجی که مشتریان در هنگام خرید بلندگو سقفی با آن روبرو می‌شوند، این است که آیا بلندگو سقفی به آمپلی فایر نیاز دارد؟ از همین ابتدای ماجرا باید بگوییم که برخی از بلندگوهای سقفی احتیاجی به آمپلی فایر ندارند. به این دلیل که تولیدکننده درون بلندگو یک آمپلی فایر کوچک قرار می‌دهد. البته همیشه این‌طور نیست و به همین دلیل، ما در این مقاله از سری مقاله‌های اکونوآهنگ بیشتر در مورد این موضوع با شما قرار است با شما عزیزان صحبت کنیم.

چرا آمپلی فایر اهمیت دارد؟

قبل از اینکه بخواهیم به صورت جزئی به بررسی نیاز بلندگو سقفی به آمپلی فایر بپردازیم، بهتر است کمی در مورد اهمیت و وظیفه آمپلی فایر هم صحبت کنیم. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید آمپلی فایر یک نوع تقویت کننده است و زمانی که در کنار بلندگو اسم آن شنیده می‌شود، منظور تقویت‌کننده سیستم صوتی است.

 با این حساب شما زمانی که قصد دارید صدای با کیفیتی را در فضا پخش کنید، باید به استفاده از آمپلی فایر جهت تقویت صدا بپردازید. با این حساب می‌توان گفت که وجود آمپلی فایر باعث می‌شود تا کیفیت صدا افزایش پیدا کرده و شما بتوانید پخش صدای قابل قبولی را انتظار داشته باشید.

 همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم، برخی از بلندگوهای سقفی که به عنوان بلندگو سقفی اکتیو شناخته می‌شوند، دارای آمپلی فایر هستند؛ اما تمامی بلندگوهای سقفی با این مزیت روبرو نبوده و شما باید به صورت خارجی نسبت به نصب آمپلی فایر اقدام کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که بلندگوی سقفی شما چه به صورت روکار، چه سقفی توکار، چه اکتیو و چه پسیو باشد، شما برای اینکه عملکرد بهتری را از بلندگو داشته باشید، باید از یک آمپلی فایر استفاده کنید.

آیا بلندگوهای سقفی اکتیو دارای محدودیت هستند؟

اهمیت آمپلی فایر

شاید این‌گونه با خود تصور کنید که بلندگوهای سقفی اکتیو که درون خود آمپلی فایر دارند، باعث می‌شوند تا نیاز بلندگو سقفیبه آمپلی فایر را احساس نکنید. در صورتی که این چنین نیست؛ چرا که برخی از بلندگوهای سقفی اکتیو یک سری محدودیت‌ها دارند. اولین محدودیتی که می‌توان در نظر گرفت این است که در فضاهای کوچک شما نمی‌توانید از بلندگوهای سقفی اکتیو به راحتی استفاده کنید و معمولاً به سادگی نمی‌توانند تعداد زیادی بلندگوی سقفی را ساپورت کنند.

چه نوع آمپلی فایری برای بلندگوی سقفی بخریم؟

بلندگوی سقفی

با توجه به اینکه نیاز بلندگو سقفی به آمپلی فایر را با توجه به یک سری عوامل باید در نظر بگیرید، این سؤال به وجود می‌آید که چه نوع آمپلی فایری برای بلندگوی سقفی مناسب است؟

 می‌توان این چنین گفت که همه چیز بستگی به تعداد بلندگویی دارد که قرار است استفاده کنید. به عنوان مثال، شما اگر قرار است از ۵ عدد بلندگوی فولرنجی ۱۰ وات استفاده کنید، در کنار آن باید به خرید یک آمپلی فایر ۵۰ واتی هم بیندیشید.

خرید اکو آمپلی فایر با کیفیت از اکونوآهنگ : خرید اکو آمپلی فایر

 آمپلی فایرهای دیواری امروزه بسیار به کار می‌آیند که به صورت توکار یا روکار مورد استفاده قرار می‌گیرند و به خاطر اینکه فضای کمی را اشغال می‌کنند گزینه بسیار ایده آلی هستند. معمولاً آمپلی فایرهای دیواری به صورت تمام تاچ و دکمه‌ای به فروش می‌رسند و در برخی از شرایط شما به صورت ترکیبی هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

 برخی از افراد در محیط کار یا منزل خود معمولاً از آمپلی فایرهای دیواری بیشتر استقبال می‌کنند. آمپلی فایر دیواری را شما به راحتی داخل دیوار می‌توانید جای‌گذاری کنید و به همین خاطر، محیطی کاملاً مدرن را می‌توانید به نمایش بگذارید. چنانچه قدرت خرید آمپلی فایرهای گران قیمت را ندارید، آمپلی فایرهای دیواری بهترین گزینه‌ای هستند که می‌توانید انتخاب کنید؛ چرا که این مدل آمپلی فایر سیم‌کشی مستقیمی با بلندگوهای سقفی دارد و به راحتی به بلوتوث وصل می‌شود.

طریقه نصب آمپلی فایر به بلندگوی سقفی چگونه است؟

بلندگوهای سقفی اکتیو

در مورد روش نصب آمپلی فایر به بلندگوی سقفی باید بدانید که معمولاً بلندگوهای سقفی از طریق سیم به آمپلی فایر متصل می‌شوند؛ همچنین بلندگوهای سقفی اکتیو که به آن بلوتوثی هم می‌گویند را شما با توجه به برآورد توانی که دارد، می‌توانید به یک یا چند بلندگوی سقفی معمولی متصل کنید. در این شرایط بلندگوها به صورت همزمان کارایی خود را به نمایش می‌گذارند. نحوه نصب آمپلی فایر چندان سخت نیست ولی به هر حال، یک سری قواعد و اصول خاص خود را می‌طلبد.

خرید بلندگوی سقفی با کیفیت از اکونوآهنگ : خرید بلندگوی سقفی

سخن پایانی

در مورد نیاز بلندگو سقفی به آمپلی فایر به صورت مختصر و مفید که خارج از حوصله کاربر نباشد با شما عزیزان صحبت کردیم. همان‌طور که گفته شد شما با توجه به نیاز خود می‌توانید نسبت به خرید آمپلی فایر اقدام کنید. البته برای افزایش کیفیت پخش صدا، استفاده از آمپلی فایر برای بلندگوی سقفی ضروری است.

 در برخی از بلندگوهای سقفی مانند اکتیو آمپلی فایر داخلی وجود دارد، ولی شاید در شرایطی کارایی مورد نظر شما را تأمین نکند و به همین خاطر، شما از فروشگاه اینترنتی اکونو آهنگ می‌توانید نسبت به خرید آنلاین و غیرحضوری آمپلی فایر با قیمت مناسب نهایت استفاده را ببرید.

مقالات مرتبط

خواندن  چگونه صدای سیستم صوتی ماشین را تقویت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *